Plusy i minusy mieszkania w bloku

Mieszkanie w bloku, jeśli je porównać do mieszkania w domu jednorodzinnym, ma oczywiście swoje wady i zalety.

Najwięcej zależy od sąsiadów. Czasem trafią się fantastyczni ludzie, a czasem osoby kłótliwe. Jeśli trafimy na tych ostatnich,  można odnieść wrażenie, że kłótnie z sąsiadami to ich życiowa misja. Nawet najmniejszy hałas w trakcie ciszy nocnej jest dla nich powodem do zwrócenia uwagi lub wezwania policji. Całe szczęście, takich osób jest jak na lekarstwo.

Wadą mieszkania w bloku jest również brak własnego podwórka, w którym można spokojnie odpocząć po ciężkim dniu. Na podwórku przed blokiem najczęściej jest kilka osób, dzieci grają w piłkę, jest bardzo ciężko o spokój.

Oprócz tego, czasem ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe. Kiedy przyjadą do nas goście, mają problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego, ponieważ te na zamkniętym parkingu na osiedlu, albo parkingu podziemnym, są przeważnie przeznaczone tylko i wyłącznie dla mieszkańców. Zresztą wiele budowanych dawniej bloków nie posiada własnych, wydzielonych parkingów i mieszkańcy oraz goście parkują gdzie popadnie.

Wadą jest też mniejsza ilość przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. Mieszkańcy bloków mają co najwyżej do dyspozycji piwnicę i ewentualnie pawlacze zabudowane w przedpokoju. Gdy tego miejsca brakuje, trzeba szukać go gdzieś indziej.

Zdaniem niektórych, mieszkanie w bloku ma więcej wad niż zalet. Do największych korzyści można zaliczyć to, że w zimie nie trzeba odśnieżać swojego podwórza ani chodnika przed domem.

Poza tym, mieszkanie kosztuje nieco mniej niż dom jednorodzinny. Wprawdzie da się zbudować dom jednorodzinny taniej, niż kupić mieszkanie o podobnej powierzchni, to ta różnica przestaje być widoczna przy domach bardzo małych. No i trzeba jeszcze do samego kosztu budowy doliczyć koszt działki, który zazwyczaj w skali całej budowy jest niebagatelny.

Jeśli mieszkamy na wysokim piętrze, mamy fantastyczny widok z okna. Ale też w razie awarii windy musimy wdrapywać się wysoko z torbami pełnymi zakupów.

Podsumowując, mieszkanie w bloku jest nieco mniej korzystną opcją, niż posiadanie własnego domu.

Opublikowano w kategoriach Mieszkania w bloku, dnia 03.04.2015 o godzinie 12:59.

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment