Jaki typ hydroizolacji zastosować?

Czy często mamy do czynienia z wysokim poziomem wód gruntowych, które znajdują się powyżej podłogi piwnicy. Jeśli tak to właściwym zabezpieczeniem przed tego typu problemem była, by odpowiednia hydroizolacja. W każdym wypadku taka hydroizolacja będzie niczym innym jak ochroną przed niekorzystnym działaniem wody. Podział hydroizolacji jest bardzo prosty wyróżniamy materiał lekki, średni i ciężki. Każdy stosujemy w zależności od przypadku w jakim się znajdujemy. (more…)

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 19.07.2014 o godzinie 07:38. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Urządzanie pokoju w piwnicy

Kiedyś piwnice znajdujące się w naszych budynkach były wydzielonym miejscem, gdzie znajdowała się kotłownia, czy też większy skład opału na zimę. Dzisiaj jednak z racji tego, że mieszkania wielopokojowe są coraz droższe właściciele decydują się na pełną adaptację piwnic do celów typowo mieszkalnych. Jeśli mamy spiżarnię to również może ona posłużyć za mieszkanie. W ten sposób możemy znowu zyskać sporo przestrzeni, które możemy zająć.

Jakie będą koszta

Nikt na sucho nie jest w stanie ocenić pełnych kosztów adaptacji takich pomieszczeń na cele mieszkalne. Dopiero po wykonaniu niezbędnych rzeczy, czyli zrobieniu projektu adaptacji ustaleniu jasnego kosztorysu możemy jakoś wstępnie ocenić czy faktycznie opłaca to się nam. (more…)

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 22.04.2014 o godzinie 07:33. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Ziemianka

Ziemianka to nic innego jak piwnica wykopana z ziemi. Czy można tam mieszkać? Dlaczego nie?

Odwiedzając jakikolwiek dom z piwnicą, na pewno miałeś (miałaś) okazję się przekonać, że w piwnicy latem jest chłodniej a zimą cieplej (jeśli dom jest nieogrzewany). To, że grunt ma relatywnie stałą temperaturę plus kilku stopni przez cały rok, wykorzystuje się powszechnie w przypadku ogrzewania domów pompami ciepła. A wcześniej wykorzystywało się właśnie do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych w ziemiankach. (more…)

Opublikowano w kategoriach Projektowanie, dnia 12.01.2012 o godzinie 09:43. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .