Rolety rzymskie

Rolety rzymskie tak naprawdę niemal nie różnią się od tego, co rozumiemy pod pojęciem rolet. Są to po prostu zasłony wyposażone w zmyślny mechanizm do podnoszenia i opuszczania. Mechanizm sterowany jest sznurkiem lub łańcuszkiem. Tak naprawdę, różnica jest niewielka, podobna jak między sterowaniem verticalami (łańcuszkiem) a żaluzjami (sznurkiem).

Rolety rzymskie wykonywane są z tkaniny, zatem możliwe jest wykonanie ich niemal w dowolnym wzorze i kolorze. Można wykonać je z cienkiej, bądź grubej tkaniny, zależnie od oczekiwań kupującego. Cienkie zastępować będą firanki dodające intymności i cienia. Gruba tkanina pozwoli używać rolety rzymskie zamiast zasłon i szczelnie zasłonić dostęp światła i powietrza. Dźwięku też (trochę)…

rolety rzymskie - roman shade for the nursery

Warto w tym miejscu zauważyć, że rolety rzymskie po zwinięciu wciąż są częściowo widoczne i służą również i wtedy do dekoracji okna. Oczywiście w odróżnieniu od zasłon, dekorują one przestrzeń nad oknem a nie ściany po bokach okna. Można je zatem wykorzystywać wraz z zasłonami jako uzupełnienie funkcji dekoracyjnej tych ostatnich.

Rolety rzymskie pojawiają się bardzo często w sklepach, można je też kupić na zamówienie. Zostaną wtedy wykonane we wzory zamówione przez klienta, czasem nawet z dostarczonej przez niego tkaniny.

Opublikowano w kategoriach Wyposażenie, dnia 04.01.2013 o godzinie 19:30. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz