Zalety ekogroszku w workach

Zakup opału to zadanie, które dotyczy każdego właściciela domu jednorodzinnego. Najpopularniejszym paliwem jest węgiel, zarówno w postaci klasycznej, jak i ekologicznego i ekonomicznego ekogroszku. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek workowany, wygodny w użyciu i zajmujący stosunkowo niewiele miejsca w kotłowni. Promu nie stanowi także transport tego opału. 

Dla małych kotłowni

Okres grzewczy trwa co najmniej kilka miesięcy, a co za tym idzie, konieczne staje się zapewnienie odpowiednich zasobów opału. Osoby, które zdecydują się na węgiel, potrzebują co najmniej kilka ton tego paliwa – zależności od powierzchni, którą należy ogrzać oraz wielkości pieca. 

Problem pojawia się w sytuacji, gdy budynek został wyposażony w mała kotłownię. Wiadomo, że opał musi znajdować się w określonej odległości od pieca, wynika to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. 

W budynku, gdzie kotłownia jest stosunkowo niewielka kotłownia i nie ma piwnicy, składowanie większej ilości opału jest co najmniej trudne, a często wręcz niemożliwe. 

W tym przypadku optymalną alternatywą jest ekogroszek workowany, który można zakupić w określonej ilości, sukcesywnie uzupełniając zapasy.

Warto także podkreślić, że ekogroszek workowany jest bardziej ekonomiczny w składowaniu – worki można układać w pionie lub poziomie, maksymalnie wykorzystując przeznaczoną na opał przestrzeń. 

Dla niepewnych nabywców

Osoby, które po raz pierwszy zamierzają kupić ekogroszek, często zastanawiają się, w jaki sposób zweryfikować jakość paliwa.

Zasadniczo jest to opał wydajny, o wysokiej kaloryczności, pozostawiający niewielką ilość popiołu. Ekogroszek może być używany w przypadku pieca z podajnikiem, jak i sterowanego manualnie. 

Wiadomo jednak, że jakość opału może być różna, dlatego też osoby przezorne decydują się na zakup kilku worków, traktując tę inwestycję jako swoistą weryfikację jakości. 

Przyznać należy, że jest to działanie jak najbardziej godne polecenia i uwagi, ekogroszek workowany można zakupić w dowolnej ilości, nawet w postaci jednego lub kilku worków, dzięki czemu istnieje możliwość sprawdzenia faktycznej jakości opału, przy jednoczesnych niezbyt wysokich kosztach zakupu.

Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 06.06.2019 o godzinie 14:05. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment