Piec kaflowy w dawnych czasach

Dawniej w naszych domach mogliśmy cieszyć się dużym piecem kaflowym, na którym często budowane były specjalne wnęki, na które można było usiąść albo nawet się położyć. Dawało to możliwość ogrzania się, a było szczególnie przyjemnie w okresie zimowym.

Dziś natomiast stosuje się instalacje centralnego ogrzewania zasilane kotłem. Potrzebne są nam również grzejniki, które montuje się w każdym pokoju i rury łączące nasz piec z nimi właśnie. Stąd kuchnie w dzisiejszych czasach mogą być o wiele większe z uwagi na pozbycie się pieca z kuchni do piwnicy lub jakiegoś mało uczęszczanego miejsca.

Mimo to wybór źródła ciepła nie jest wcale taki prosty. Możemy wybrać kocioł na olej, który jak sama nazwa wskazuje opala się specjalnie do tego przygotowanym olejem opałowym. Jednak warto wspomnieć, że sposób ten jest może i wygodniejszy w codziennym użyciu ale również droższy. Mamy do wyboru również kocioł elektryczny, którego działanie powiązane jest z prądem.

Jak wynika z przytoczonych powyżej przykładów chcąc mieć swój kocioł należy zastanowić się jaka metoda będzie dla nas najbardziej odpowiednia. To drogi wydatek, a więc warto najpierw przemyśleć jego kwestię, aby potem nie żałować przez wiele lat. Jedno jest pewne – dobry kocioł jest niezbędny w zimowe dni. Kto wie, może inwestor wybierze dla siebie nowoczesny piec kaflowy?

Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 07.09.2012 o godzinie 09:39. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz