Ogrzewanie podłogowe w łazience

Budując dom, bądź wprowadzając się do nowego mieszkania, coraz częściej oprócz standardowych metod ogrzewania łazienki (czyli grzejników, najczęściej w formie drabinki do suszenia ręczników), marzy nam się jedno małe udogodnienie. Mam na myśli ogrzewanie podłogowe w łazience.

System rur kładzionych pod terakotą lub glazurą najprościej jest zamontować podczas budowy łazienki od podstaw. Im później tym niestety trudniej. Trzeba skuwać położoną terakotę oraz posadzkę, co jest oczywiście bardzo niewygodne i uciążliwe. 

Ogrzewanie podłogowe i grzejnik w łazience

Grzejnik drabinkowy i rurki wodnego ogrzewania podłogowego przed wylaniem wylewki. Autor: kasiagrzesiek.

Długość rur użytych do systemu grzewczego umieszczonego pod podłogą, zależy od nas i oczywiście metrażu łazienki jaką dysponujemy. Jeżeli zależy nam na niskiej cenie, rzeczą oczywistą jest, że elementów grzewczych będzie mniej, a miejsce ich rozmieszczenia znajdować się będą pod najczęstszymi szlakami komunikacyjnymi w łazience. W końcu takie ogrzewanie jako dodatek służy tylko poprawie komfortu korzystania z łazienki (mniejsze odczucie zimnej podłogi przy wyjściu z wanny), a nie jako podstawowe źródło ciepła.

Najbardziej ekonomiczne w eksploatacji są przewody, które ogrzewa płynąca w nich ciepła woda. To rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne, ale jeśli ktoś ma dużo gotówki może pozwolić sobie na zamontowanie elektrycznych przewodów grzewczych. To drugie wyjście jest lepsze, jeśli chcemy dogrzewać podłogę w łazience niezależnie od uruchamiania instalacji grzewczej w całym domu.

Zdecydowanie polecam inwestowanie w ogrzewanie podłogowe w łazience, gdyż system jest tani, a w zimne (wcale niekoniecznie zimowe) wieczory nie będziemy żałować, że go mamy.

Źródło ilustracji: kasiagrzesiek.mojabudowa.pl

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 01.04.2012 o godzinie 12:03. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment