Ogrzewanie elektryczne

Dzisiaj mnóstwo osób decyduje się na ogrzewanie płaszczyznowe (np. podłogowe), bowiem widzimy w tej opcji naprawdę wiele korzyści, które przekładają się jednocześnie na kilka gotowych rozwiązań. Możemy, bowiem wykorzystywać całość jako środek podgrzewający wodę. Albo, jeśli wolimy urządzenie będzie służyć nam za pełny system w ramach ogrzewania elektrycznego.

Ogrzewanie wodne odchodzi do lamusa

Pomimo faktu, że nadal niektórzy z nas są przyzwyczajeni do dawnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem wodnym, które nie do końca sprawdza się w nowoczesnym mieszkaniu. Dzisiaj staramy się bardziej podążać za automatycznym systemem ogrzewania, który do obsługi nie potrzebuje nikogo. Takie zaawansowane algorytmy z pewnością dostosują nie tylko samą temperaturę w pomieszczeniu, ale także zminimalizują koszty potrzebne na uzyskanie takiego ogrzewania.

Dlatego prąd jest lepszy

Ogrzewanie wodne nie wydaje się być złe przecież całe ciepło jest skoncentrowane w stronę podłogi a gaz przecież to dobry nośnik energii. Posiada on jednak sporą wadą, mianowicie chodzi o system centralny. Ciepło powstaje w jednym miejscu dopiero określone rurki pozwolą nam przetransportować powstaje ciepło do sąsiednich pomieszczeń. Jednak taki przesył zawsze wiąże się mimo wszystko z stratami energii. To wszystko jest niezależne od ilości pomieszczeń, które musimy obsłużyć tylko od wody, która musi być odpowiednio nagrzana aby właściwe wykonać całą pracę w układzie. To z tego względu ogrzewanie elektryczne jest najlepszym wyjściem, ponieważ ciepło nie musi być transportowane jest wytwarzane od razu na miejscu. Taki typ ogrzewania nazywamy ogrzewaniem niecentralnym.

Zalety ogrzewania elektrycznego

  • Uzyskujemy źródło ciepła tam, gdzie chcemy i w dodatku nie musimy czekać na efekty naszej pracy
  • Wytwarzamy niezbędną ilość ciepła odpowiedni system automatyki sam określi, ile ciepła nam potrzeba i taka wartość zostanie też wytworzona w praktyce
  • Brak konieczności transportu ciepła nawet od bardzo oddalonych pomieszczeń, które nie znajdują się w pobliżu kotła grzewczego. W rezultacie uzyskujemy pełną energię bez strat.

Płynna regulacja temperatury

Precyzyjne wskaźniki temperatury znajdujące się w urządzeniu pozwalają nam oszacować dokładność danego pomiaru do 0,1 stopnia Celsjusza. Daje nam to, więc lepszy komfort termiczny. Zasługą takiego stanu rzeczy jest o wiele większa sprawność urządzenia co jednoznacznie przekłada się w praktyce na jego moc. Całe urządzenie jak wspomniałem wcześniej jest bezobsługowe. Żeby wszystko działało prawidłowo musimy na samym początku zaprogramować regulator, a następnie włączyć urządzenie do zasilania. Wszystkie inne czynności będą wykonywane już automatycznie. Dzięki takim możliwością technicznym możemy ograniczyć się tylko do jednego przeglądu całej instalacji elektrycznej raz na pięć lat. W ogrzewaniu wodnym prawidłowo taka czynność musiała odbywać się co roku tak, więc zaoszczędzimy tylko na tym.

Regulatory temperatury

Jeśli mówimy o regulatorach to możemy podzielić je ustawić zarówno w trybie dziennym jak i tygodniowym. Przez ustalony czas system sam będzie dopasowywał temperaturę a my jedynie będziemy mieli możliwość odczytu wszystkich wartości spoglądając na czytelny ekran LCD. Na wyświetlaczu odczytamy między innymi takie parametry jak:

  • Temperatura rzeczywista
  • Zaprogramowana temperatura dostosowana do ekonomii działania
  • Czas pracy całego systemu
  • Numer wybranego programu, a także symbol graficzny.
Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 17.08.2014 o godzinie 07:40. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment