Najłatwiej zbudować dom drewniany

Każdy z nas chciałby mieć własny dom – bez sąsiadów za ścianą, z ogródkiem i pięknie wykończony. Jest on naszym kącikiem, miejscem gdzie możemy uciec przed szarością tego świata, monotonią pracy i hałasem ulicznym. Co zrobić, aby nasz dom był tym wymarzonym ? Jest kilka opcji, na przykład zakup domu, budowa własnego.

Najciekawszą opcją jest wybudowanie własnych czterech ścian – pozwala nam to na ingerencję w projekt lub na stworzenie samodzielnie projektu. Dzięki temu dom rzeczywiście będzie naszym wymarzonym, każdy drobiazg będzie tak, jak sobie tego zażyczymy.

Przy budowie istotne jest, aby znaleźć odpowiednią firmę budowlaną – taką, która zajmie się wszystkim „od A do Z” i będzie uczciwa. Warto też szukać firmy, która już długo działa na rynku – takie przedsiębiorstwa mają już ustabilizowaną sytuację na rynku i są rzetelne, a w sklepach budowlanych mają już wypracowane stałe rabaty i zniżki.

Warto także zastanowić się nad aranżacją wnętrz, ponieważ bardzo istotne jest, aby wnętrze domu było dla nas odpowiednie, przytulne, wprowadzające we właściwy klimat. Osoby, które lubią styl nowoczesny będą chciały mieć dom w stylu minimalistycznym, natomiast osoby, które lubią klasykę i tradycję mogą popuścić wodze wyobraźni podczas urządzania wnętrza domu.

Bardzo popularne ostatnimi czasy jest budowanie domów z drewna – jest to naturalny surowiec, zawsze dostępny i pięknie się prezentujący. Domy z drewna mają swój niepowtarzalny urok, a możliwości na urządzenie wnętrza takiego domu jest mnóstwo. Drewno połączone z jakimkolwiek innym materiałem praktycznie zawsze wygląda rewelacyjnie. Nie wspominając już o połączeniu z kolorami – naturalny brąz drewna w kombinacji z każdym kolorem reprezentuje się naprawdę wyjątkowo. Budowa domu jednorodzinnego z drewna nie jest jednak prostym zadaniem.

Taki dom musi oczywiście spełnić wiele wymogów i norm, między innymi musi spełniać wymogi termiczne. Poza tym muszą być w nim wykonane dodatkowe prace termoizolacyjne. Jednak firmy, które posiadają zaawansowane rozwiązania technologiczne i organizacyjne, szybko i bardzo dobrze poradzą sobie z budową domu. Czas budowy zależy jednak od wielu czynników, na które niestety nie mamy wpływu – między innymi od warunków atmosferycznych. Ważne jest, aby firma którą wynajęliśmy do budowy, była zaangażowana w to co robi i cały czas utrzymywała na bieżąco kontakt z nami – w końcu jesteśmy inwestorem na tej budowie. Tak więc każda zmiana w projekcie powinna być z nami uzgodniona.

Rewelacyjnym domem dla rodziny, która ceni sobie życie blisko natury i życie ekologiczne, jest dom z bali, ponieważ drewno jest materiałem w pełni, w 100% naturalnym. Dom z bali daje nam szansę na komfortowe życie w pięknym i klimatowym wnętrzu. Istnieje mnóstwo technologii budowy domów z bali, jednak najbardziej popularnym metodą i najbardziej efektywną, jest metoda tradycyjna. Oznacza ona tyle, że w całej konstrukcji domu nie używa się gwoździ. Jako element łączący używa się kołki oraz listwy. Natomiast naroża ścian budynku mocuje się na tak zwany jaskółczy ogon, czyli zastawki zastosowane poprzez odpowiednie przycięcie drewna.

Domy drewniane to nie tylko domy całoroczne, w których mieszkamy na co dzień. Często decydujemy się na zakup działki przy jeziorze, w górach bądź nad morzem – tam stawiamy dom z bali. Jest to bardzo popularny materiał na domki letniskowe. Domy z bali często stawia się, gdy mają one służyć w przyszłości jako lokale hotele. Przykładowo budując restaurację w górach, warto zbudować ją z drewna i ucharakteryzować na tradycyjną góralską chałupę – przyciągnie to większą ilość klientów. Drewno jest bardzo wdzięcznym budulcem, a wykorzystane jako materiał do budowy domu doskonale się prezentuje.

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 22.12.2013 o godzinie 14:24. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment