Kominek jako źródło ciepła dla domu

Każda zima stawia przed nami wyzwania w postaci dobrze ogrzanego domu. Sposobów jest bardzo dużo. Jednym z nich jest ogrzewanie kominkowe.

Jest  ono znane od lat, i cieszy się sporym powodzeniem, ponieważ nie wymaga dodatkowego pomieszczenia na piec grzewczy. Kominek może służyć jako dodatkowe ogrzewanie jednego pomieszczenia, jednakże bardzo często jest stosowany jako centralne źródło ciepła.

Kominek zainstalowany w ten sposób ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje a jednocześnie ma zastosowanie jako kocioł grzewczy (kocioł centralnego ogrzewania) do rozprowadzenia ciepła po kaloryferach.

Oczywiście, by zastosować takie ogrzewanie, należy postarać się o kompletną instalację CO, wraz z niezbędnymi zabezpieczeniami.

Łatwiej może być zamontować w domu kominek z rozprowadzeniem powietrza, tzw. DGP.

Samodzielnie i w sposób niezgodny z przepisami budowlanymi, nie należy budować takiego systemu ogrzewania, gdyż możemy w łatwy sposób zafundować sobie pożar i karę za łamanie przepisów.

Dom z kominkiem wewnątrz jest bardzo urokliwy i stwarza atmosferę typowego ciepłego domowego ogniska, jednak nie wszędzie da się go zbudować.

 

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 02.09.2013 o godzinie 13:10. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz