Jak i czym ocieplić dom?

Kupujemy działkę, stawiamy dom i co dalej? Oczywiście trzeba pomyśleć o jego ociepleniu.  Jeśli do tej pory próbowaliśmy zaoszczędzić na materiałach, to od tej pory nie róbmy tego. Nie warto ciąć kosztów, jeśli chodzi o docieplenia budynków.

To jak i czym ocieplimy nasz dom, czy mieszkanie będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości, jeśli chodzi o koszty poniesione w związku z ogrzewaniem . Źle ocieplony dom gwarantuje nam wysokie rachunki za ogrzewanie a także problemy związane z zawilgoceniem, a co za tym idzie ewentualne koszty remontów w przyszłości.

Na ocieplaniu naszego domu nie powinniśmy oszczędzać. Niskie koszty dziś oznaczają wysokie koszty jutro, to jest stara sprawdzona zasada, której powinniśmy się trzymać.

Przed rozpoczęciem pracy przy ociepleniu powinniśmy zasięgnąć porad fachowców i najlepiej wybrać rzetelnego wykonawcę, który da nam gwarancję na swoją pracę i użyte materiały. Czym ocieplić dom , jakich materiałów użyć? Taki rzetelny fachowiec na pewno będzie wiedział, co zrobić, żebyśmy mieli ciepły dom.

Na rynku są dwa najpopularniejsze materiały wykorzystywane do ocieplania, to jest styropian i wełna mineralna. Który jest lepszy, wydajniejszy ? Zdania są podzielone. Oby dwa materiały są dobre, ale oczywiście mają swoje plusy i minusy. Faktem jest, że obydwa są niezbędne w budownictwie, każdy ma swoje zastosowania.

Styropian albo styrodur stosujemy tam, gdzie jest potrzeba duzej wytrzymałości mechanicznej i odporności na zawilgocenie. Styropian jest tańszy niż wełna, ale mniej odporny na ogień, słabo też izoluje akustycznie. Wełna zaś wykorzystywana jest tam, gdzie łatwiej układa się warstwy rozwijane z rolki — między krokwiami i na podłodze nieużytkowych poddaszy.

Decyzja o wyborze ocieplenia nie jest prosta, ale rzetelny wykonawca na pewno fachowo doradzi nam w jakich miejscach i jakiego materiału użyć.

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 15.03.2012 o godzinie 08:56. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz