Farba do kuchni?

Kuchnia jest jednym z najbardziej wykorzystywanych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu i to właśnie w niej przygotowujemy sobie wszelkiego rodzaju posiłki, a często również tutaj je spożywamy. Wśród studentów panuje powszechne przekonanie, że „każda dobra impreza kończy się w kuchni”.

Jak jednak sprawić, aby nasza kuchnia nawet po kilku latach intensywnego użytkowania wciąż wyglądała jak świeżo po remoncie? Jakiej farby powinniśmy użyć, aby była ona łatwa w utrzymaniu czystości i nie osadzały się na niej żadne zabrudzenia w postaci chociażby tłustych osadów?

Trudne warunki w kuchni

Zacząć należy od tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych farb dedykowanych do trudnych warunków. Jedną z najpowszechniejszych farb do kuchni jest farba hydrofobowa, która posiada specjalne właściwości – nie przyciąga ona drobinek wody, a tym samym jest to niejako farba zmywalna, którą z powodzeniem można czyścić przy pomocy kuchennych detergentów, wody i myjek kuchennych.

Farba hydrofobowa

Farba zmywalna do ścian jest najłatwiejszą farbą do utrzymania czystości, a zarazem nie obciążą tak domowego budżetu przy okazji remontu, jak chociażby wykończenie całej powierzchni ścian w kuchni przy pomocy kafelków. Zastosowanie farby na ścianach zamiast kafelków przyśpiesza również remont oraz wpływa na odbiór estetyki całego pomieszczenia – wydaje się ono po prostu milsze i przytulniejsze.

Jak wybrać producenta

Wbrew pozorom niemal każda firma zajmując się obecnie produkcją farb do ścian ma w swojej ofercie farby do kuchni. Nie ma tutaj specjalnego znaczenia marka, którą wybierzemy, gdyż w większości przypadków mają one niemalże identyczny skład – kierujmy się głownie ceną w przeliczeniu na jeden litr farby, jej wydajność oraz dostępnością określonych kolorów.

Podsumowując, planując remont kuchni czy po prostu chcąc ją delikatnie odświeżyć, wystarczy zastosować specjalną farbę do kuchni, tzw. farbę hydrofobową, aby móc cieszy się ładną i estetyczną kuchnią przez długie lata!

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 03.07.2019 o godzinie 18:02. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment