Węglowa inwestycja przez Internet

Sprzedaż internetowa cieszy się sporym zainteresowaniem. W sieci można kupić praktycznie wszystko, także szeroko rozumiany opał. 

Alternatywą dla klasycznego węgla jest ekogroszek – paliwo bardzo wydajne, ekonomiczne i ekologiczne (w porównaniu do innych rodzajów węgla).

Co ważniejsze, ekogroszek można kupić luzem, jak również w workach, dostosowując wybór do indywidualnych potrzeb.

(more…)
Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 14.08.2019 o godzinie 08:56. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Farba do kuchni?

Kuchnia jest jednym z najbardziej wykorzystywanych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu i to właśnie w niej przygotowujemy sobie wszelkiego rodzaju posiłki, a często również tutaj je spożywamy. Wśród studentów panuje powszechne przekonanie, że „każda dobra impreza kończy się w kuchni”.

Jak jednak sprawić, aby nasza kuchnia nawet po kilku latach intensywnego użytkowania wciąż wyglądała jak świeżo po remoncie? Jakiej farby powinniśmy użyć, aby była ona łatwa w utrzymaniu czystości i nie osadzały się na niej żadne zabrudzenia w postaci chociażby tłustych osadów?

(more…)
Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 03.07.2019 o godzinie 18:02. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Zalety ekogroszku w workach

Zakup opału to zadanie, które dotyczy każdego właściciela domu jednorodzinnego. Najpopularniejszym paliwem jest węgiel, zarówno w postaci klasycznej, jak i ekologicznego i ekonomicznego ekogroszku. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek workowany, wygodny w użyciu i zajmujący stosunkowo niewiele miejsca w kotłowni. Promu nie stanowi także transport tego opału. 

(more…)
Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 06.06.2019 o godzinie 14:05. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Gdzie kupić ekogroszek?

Ekogroszek to ekonomiczne i ekologiczne paliwo, pozwalające na optymalne ogrzanie pomieszczeń użytkowo-mieszkalnych. Ekogroszek można kupić w wygodnych workach, jak również luzem – wybór należy do inwestora, należy jednak zwrócić uwagę na jakość opału, czyli jego kaloryczność oraz ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska. 

(more…)
Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 18.09.2015 o godzinie 08:56. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Ogród przy domu

Niejedna pani domu marzy o tym, żeby oprócz własnego domu posiadać również własny, nawet niewielki ogród. Istnieje wiele przyczyn dla, których ludzie pragną zakładać ogrody, a proceder ten istnieje od niepamiętnych czasów. Można powiedzieć, że niemal od zarania ludzkości, gdy nauczyliśmy się panować nad przyrodą. (more…)

Opublikowano w kategoriach Otoczenie domu, dnia 12.08.2015 o godzinie 13:33.

Liczniki i mierniki

Zastanawiałeś się kiedyś co to za urządzenie na Twoim kaloryferze? w piwnicy?

Licznik jakaś migająca lampka… Jakiś ciekłokrystaliczny wyświetlacz, pokazujący nie wiadomo co…

Tak, jest spora szansa, że tam gdzie mieszkasz, żyjesz w strukturze tzw. automatycznego pomiaru czyli takich urządzeń, które same (czytaj za Ciebie, albo za inkasenta) podają zużycie wody, prądu elektrycznego czy też gazu. Czasem automatycznie mierzą też zużycie ciepła. (more…)

Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 11.01.2015 o godzinie 13:27.

Ogrzewanie elektryczne

Dzisiaj mnóstwo osób decyduje się na ogrzewanie płaszczyznowe (np. podłogowe), bowiem widzimy w tej opcji naprawdę wiele korzyści, które przekładają się jednocześnie na kilka gotowych rozwiązań. Możemy, bowiem wykorzystywać całość jako środek podgrzewający wodę. Albo, jeśli wolimy urządzenie będzie służyć nam za pełny system w ramach ogrzewania elektrycznego. (more…)

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 17.08.2014 o godzinie 07:40. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Jaki typ hydroizolacji zastosować?

Czy często mamy do czynienia z wysokim poziomem wód gruntowych, które znajdują się powyżej podłogi piwnicy. Jeśli tak to właściwym zabezpieczeniem przed tego typu problemem była, by odpowiednia hydroizolacja. W każdym wypadku taka hydroizolacja będzie niczym innym jak ochroną przed niekorzystnym działaniem wody. Podział hydroizolacji jest bardzo prosty wyróżniamy materiał lekki, średni i ciężki. Każdy stosujemy w zależności od przypadku w jakim się znajdujemy. (more…)

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 19.07.2014 o godzinie 07:38. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Urządzanie pokoju w piwnicy

Kiedyś piwnice znajdujące się w naszych budynkach były wydzielonym miejscem, gdzie znajdowała się kotłownia, czy też większy skład opału na zimę. Dzisiaj jednak z racji tego, że mieszkania wielopokojowe są coraz droższe właściciele decydują się na pełną adaptację piwnic do celów typowo mieszkalnych. Jeśli mamy spiżarnię to również może ona posłużyć za mieszkanie. W ten sposób możemy znowu zyskać sporo przestrzeni, które możemy zająć.

Jakie będą koszta

Nikt na sucho nie jest w stanie ocenić pełnych kosztów adaptacji takich pomieszczeń na cele mieszkalne. Dopiero po wykonaniu niezbędnych rzeczy, czyli zrobieniu projektu adaptacji ustaleniu jasnego kosztorysu możemy jakoś wstępnie ocenić czy faktycznie opłaca to się nam. (more…)

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 22.04.2014 o godzinie 07:33. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Właściwie wykonana izolacja ściany

Termoizolacja to bardzo konkretny proces, który musi być wykonany właściwie. Prawidłowo wykonana termoizolacja daje nam pełny komfort cieplny wszystkim osobom znajdującym się w budynku poprzez utrzymanie stałej temperatury wnętrza. Wielu ekspertów doskonale wie, że straty ciepła przeważnie wynikają z powodu złego osadzenia najważniejszych fundamentów budynku bezpośrednio pod powierzchnią ziemi. Całość musi, więc być zrobiona tak aby fundament nie miał bezpośredniej styczności z gruntem. (more…)

Opublikowano w kategoriach Budowa i modernizacja, dnia 12.02.2014 o godzinie 07:34. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .

Następna strona »