Czy można mieszkać w samochodzie kempingowym?

Kiedyś myślałem o mieszkaniu w przyczepie kempingowej, ale nie sądziłem, że poznam w końcu kogoś, kto w podobny sposób mieszka. A jeszcze większym zaskoczeniem było dla mnie, gdy okazało się, że mieszka tak jeden z moich dawnych internetowych znajomych.

Pomysł jest naprawdę świetny. Wydajemy kilkanaście tysięcy PLN, otrzymujemy w zamian obszerny samochód, którym da się dojechać na wakacje, do marketu (o ile nie ma niskiego parkingu podziemnego i zmieści się tam wysoki kamper), a także miejsce do mieszkania. (more…)

Opublikowano w kategoriach Domy jednorodzinne, dnia 18.09.2012 o godzinie 07:29.

Mieszkać w domku holenderskim

Od kilku dni po głowie chodzi mi pomysł zamieszkania w domku holenderskim. Pomysł podrzucił mi mój wielki przyjaciel (ostatnio też świadek na moim ślubie), który sporo po Europie jeździł i niejedno widział.

Co to takiego ten domek holenderski? W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że to coś w rodzaju dużej przyczepy kempingowej. To uproszczenie, bo: (more…)

Opublikowano w kategoriach Domy jednorodzinne, dnia 12.09.2012 o godzinie 09:29.

Piec kaflowy w dawnych czasach

Dawniej w naszych domach mogliśmy cieszyć się dużym piecem kaflowym, na którym często budowane były specjalne wnęki, na które można było usiąść albo nawet się położyć. Dawało to możliwość ogrzania się, a było szczególnie przyjemnie w okresie zimowym.

Dziś natomiast stosuje się instalacje centralnego ogrzewania zasilane kotłem. Potrzebne są nam również grzejniki, które montuje się w każdym pokoju i rury łączące nasz piec z nimi właśnie. Stąd kuchnie w dzisiejszych czasach mogą być o wiele większe z uwagi na pozbycie się pieca z kuchni do piwnicy lub jakiegoś mało uczęszczanego miejsca. (more…)

Opublikowano w kategoriach Eksploatacja, dnia 07.09.2012 o godzinie 09:39. Wpis oznaczony został hasłami tematycznymi: .